انتخاب بهترین پیشنهاد

انتخاب بهترین پیشنهاد

در این مقاله به این مسئله خواهیم پرداخت که چگونه بهترین پیشنهاد را در یک مناقصه در پلتفرم ویش ورک انتخاب کنیم

همانطور که در مقالات نکاتی در برون‌سپاری یک پروژه‌ی تولید محتوا، طراحی، بازاریابی و برنامه‌نویسی ذکر شد، به جهت انتخاب بهترین فریلنسر‌هایی که برای شما پیشنهاد ارسال می‌کنند، می‌بایست پروژه را بسیار حرفه‌ای و جامع تعریف نمود. تنها زمانی شرکت‌ها و فریلنسرهای برتر به سمت پروژه‌ی شما جذب می‌شوند که احساس کنند آن پروژه توسط کارفرمایی حرفه‌ای تعریف شده است. اما هنگامی که شرکت‌ها و فریلنسرها برای شما پیشنهاد ارسال می‌کنند، چگونه می‌توان بهترین آن‌ها را تشخیص داد؟ در این مقاله به معیارهایی پرداخته‌ایم که می‌توانند در جهت انتخاب پیشنهاد مناسب به شما کمک نمایند. 

نگاهی سریع به تمامی پیشنهادات

برای آن‌که بتوانید بهترین پیشنهاد را انتخاب نمایید، لازم است تا تمامی پیشنهادات را حداقل یک‌بار، به صورت اجمالی، بررسی کنید. در صورتی که تنها به بالای لیست خود اکتفا کنید، ممکن است پیشنهادات مطلوبی را از دست بدهید. 

خواندن پیشنهادنامه‌ی پیشنهادات به صورت کامل

بعد از نگاه اجمالی به پیشنهادات ارائه شده و انتخاب تعدادی از آن‌ها، در صورتی که پیشنهاد شرکت یا فریلنسر شامل فایلی برای توضیح چگونگی انجام کار یا وسعت آن می‌باشد، آن‌را به دقت مورد مطالعه قرار دهید. 

بررسی پروفایل و رزومه

یکی از نکات بسیار مهم در انتخاب پیشنهاد، پروفایل است. پروفایل افرادی که برای شما پیشنهاد ارسال کرده‌اند را مورد بررسی قرار دهید و از توانایی انجام کار آن‌ها و همچنین صحت کارهای آن‌ها، اطمینان حاصل کنید. 

قیمت ارائه شده در پیشنهاد

معیار دیگری که در انتخاب یک پیشنهاد تأثیرگذار به حساب می‌آید، قیمت ارائه شده توسط پیشنهاددهنده است. قیمت ارائه شده باید با میزان زمانی که فرد برای پروژه صرف می‌کند همخوانی داشته باشد. در صورتی که این قیمت متناسب با پروژه نباشد، ممکن است منجر به شکست در پروژه گردد. این مورد، عموماً برای پیشنهاداتی که قیمت بسیار پایین ارائه می‌نمایند اتفاق می‌افتد. کارفرما به امتیاز فنی اهمیتی نداده، و تنها به علت قیمت پایین پیشنهاد آن را می‌پذیرد و همین اتفاق منجر به ضرردهی مالی و زمانی می‌گردد. هرچند که در ویش ورک وجه قابل بازگشت است، اما برای انجام پروژه با کیفیت مطلوب ابداً توصیه نمی‌شود که پیشنهادی را که با زمان‌بندی پروژه همخوانی ندارد را انتخاب نمایید.